fbpx

Tagged: облека

mashina za alishta 0

Сигурно не сте знаеле дека облеката треба да се пере со: ЦРН БИБЕР

Црн бибер во машината за перење алишта ви звучи како луда идеја? Ви откриваме дека всушност се работи за супер трик. Мораме да признаеме дека на прв поглед вистина звучи малку чудно – црн...

peglanje 0

Направете спреј кој ја исправува облеката без пегла!

Поголемиот дел од жените без размислување би признале дека најмногу мразат да пеглаат алишта и дека тоа им одзема многу време. Меѓутоа, постои решение кое значително го скратува процесот на пеглање. Откриен е спреј...

mashina za alista 0

Зошто облеката избледува и се кине при перење во машина

Веројатно не сте ни први ни последни од оние на кои црвените чорапи им се подметнале во белата облека, поради што вашиот драг партнер со месеци носел розови кошули на работа. Исто така, не...

0

Имајте блескаво чиста облеката со свеж мирис

Перењето на валканата облека е веројатно една од најздодевните домашни работи, но навистина не постои начин да ја заобиколите. Иако денес постојано се измислуваат нови домашни апарати со различни функции за олеснување на овој...

0

7 модни комбинации од Рис Витерспун кои лесно можете да ги копирате

Рис Витерспун е прекрасна актерка, автор и инспирација за убав и лесен стил. Во прилог погледнете 7 модни комбинации на Рис, кои лесно можете да ги копирате. Совршен изглед за пролет/лето кој е потполно...

0

Модни комбинации со макси фустани

Макси фустаните се омилено парче за пролетниот и летниот период бидејќи не само што се удобни туку се погодни и за различни пригоди. Извадете ги омилени макси фустани, а ние ви даваме неколку предлози...