fbpx

Tagged: овошје

shumsko ovoshje 0

6 трикови со кои ќе ја заштитите храната од прерано расипување

Потрошете само неколку минути дневно за да ја припремите храната која секојдневно ја купувате и да ја складирате правилно. Искористете ги овие неколку трикови за да спречите нејзино пребрзо расипување. Банани Бананите, како и...

0

Магичен напиток од сливи кој ги топи вишокот килограми за 7 дена!

Таложењето на маснотии во телото, може да доведе до сериозни здравствени проблеми. Многу луѓе го имаат истиот проблем: вишок килограми во пределот на стомакот и тоа навистина изгледа лошо. За среќа, постои начин да...

sarma 0

Месото се чува 3, а сармата најмногу 4 дена: Избегнете труење со храна за време на празниците!

Немојте да добиете труење со храна за време на празниците и прочитајте ги советите на екпертите за исхраната со одредени видови јадења. Готвената и печената храна немојте да ја оставате на балкон, бидејќи микроорганизмите...