fbpx

Tagged: партнери

ljuboven broj 0

Нумерологија: Со вашиот љубовен број пронајдете ја вашата сродна душа

Дали сте создадени еден за друг? Каква ќе биде вашата врска? За да добиете одговор на овие прашања искористете го знаењето на нумерологијата. Пресметајте го вашиот љубовен број За да можете да го пресметате...

par koj se guska 0

Врските на далечина во замкaта на интернетот

За среќа, времето на гулабите писмоносци е минато, па денес пораките пристигнуваат со брзина на светлината. Болката поради разделба е ништо во споредба со среќата при повторна средба – пишувал Чарлс Дикенс, нудејќи утеха...

0

Ако одговорите ‘да’ на едно од овие прашања, вие сте во врска од навика!

Ниту една врска не е совршена, но тоа не е изговор за да имате пониски стандарди. Вашата среќа е она што е најважно без оглед на тоа колку се грижите за партнерот или го...

0

Совршен маж постои! – Ако вашиот маж ги поседува овие особини вие сте најсреќните жени!

Совршениот маж не само што е ваша најголема поддршка и знае да ве утеши со убави зборови, туку и ги превзема работите во свои раце кога тоа е потребно! Секоја жена бара различни квалитети...

0

Колку часови спие вашиот партнер може да биде причина зошто не можете да забремените

Најновите истражувања покажуваат дека постои врска помеѓу навиките за спиење на мажите и плодноста. Секоја жена која сака да забремени знае што треба да направи за да ја зголеми можноста за зачнување: здрава исхрана,...

0

Дали големата разлика во години е пречка за успешна врска?

Експертите честопати укажуваат како разликата во години помеѓу партнерите може да влијае на нивната врска: некои велат дека двојките кај кои разликата е 1 година имаат подобри шанси за успех, додека други тврдат дека...

0

Ова може да ви го спаси бракот!

23 часот е и вие сте преморени после долгиот и напорен ден. Според вашите пресметки (односно колку трае филмот или серијата која се прикажува во позадина на телевизија), цел час со сопругот кружите околу...