fbpx

Tagged: патување

0

Во кои недели од бременоста е најбезбедно да се патува?

Планирате да одите на одмор за време на бременоста? Освен ако немате компликации во бременоста или историја на предвремено породување, патувањето во текот на бременоста е сосема безбедно. Но, најважно е во кој период...

0

Погледнете ги најубавите внатрешни базени

Многумина уживаат да ги користат отворените базени за да вежбаат, да поминуваат време со пријателите или семејството и да ги подобрат нивните физички способности. Но, зимските месеци не можат да бидат погодни за пливачите, а...

0

Овие работи не смеете да ги носите во Дизниленд!

Дали се подготвувате за семејно патување во Дизниленд? Еве неколку работи кои не треба да ги спакувате и да ги понесете со себе, бидејќи не се дозволени во Дизни парковите. Еј, па дури и...

0

На прв поглед изгледа како карпа, но внатрешноста ќе ве остави без зборови!

Европа е дом на многу архитектонски ремек-дела. Но, недостасува едно нешто – подводен ресторан! Компанијата Snøhetta е на добар пат да го промени тоа. Тие ја дизајнираа структурата на три нивоа со широк панорамски...

0

5 сајтови за сместување кои треба да ги знаете покрај Airbnb

Не би било претерано да се каже дека Airbnb засекогаш го промени и олесни барањето сместување за време на патувањата. Сајтот кој постои од август 2008 година, сега е втора по големина компанија за...

0

Дали носите непотребни работи кога патувате?

Дали сте од оние кои секогаш имаат најголем багаж за време на патувањата, а никогаш немаат доволно простор за со себе да понесат се што им треба? Во прилог прочитајте кои 6 работи треба...