fbpx

Tagged: рецепт

0

Еве како да подготвите совршен ориз кој нема да ви се залепи

Ако ви е смачено од леплив ориз, недоволно сварен ориз или сув и преварен ориз ние ја имаме вистинската техника за секогаш да го зготвите совршено. Следете ги овие чекори: 1. Ставете вода да...

чизкејк 0

Јапонски чизкејк од 3 состојки

Запознајте го десертот за кој сите зборуваат и пишуваат: јапонски чизкејк. За разлика од сѐ што претходно сте вкусиле, овој десерт е воздушест и мек, но сепак има богат и кремаст вкус. И дали...

0

Бисквит колачи готови за 15 минути

Состојки: 125 гр путер 1 јајце 1 ванилин шеќер 6 лажици шеќер во прав 1 шолја (200 мл) брашно Подготовка: 1. Во сад се става 1 јајце и претходно растопениот путер и се меша...