fbpx

Tagged: садови

машина 0

Овие предмети никако не смеете да ги ставите во машина за миење садови

Секој кој прв пат купува машина за миење садови го доживува чувството дека никогаш ништо нема да биде како порано. Машината за садови е дефинитивно од огромна помош во домаќинствата, но тоа не значи...

0

На нив пишува дека ја негуваат кожата, но всушност се опасни и штетат!

Производите за рачно миење садови содржат сурфактанти, активни површински супстанции кои ја подобруваат површината за чистење. Благодарение на нив, дамките и мрснотиите омекнуваат и побрзо се отстрануваат од површината на стаклото и приборот за...

0

Како да исчистите загорен сад за готвење

Не очајувајте ако ви загори храната и остави трагови во садот за готвење. Во прилог следуваат трикови за ефикасно отстранување запечени остатоци од храна. Дури и на најискусните домаќинки може да им се случи...

stalaza za sadovi 0

Фински метод за чистење садови кој е совршен за мали кујни

Ниедна домаќинка досега не рекла – “Обожавам да бришам садови и прибор за јадење! За среќа Финците измислиле идеално решение: сталажа за сушење садови која виси над мијалникот. Ние секако не можеме да го...