fbpx

Tagged: салата

salata za slabeenje 0

Совршен летен оброк: Салата за слабеење после која нема да останете гладни!

Ако сакате да изгубите неколку килограми, а притоа да се храните здраво и да не гладувате, испробајте ја оваа одлична летна салата. Летото е идеално годишно време за слабеење. Во овој период, изборот на...

0

Вкусни и декоративни: лалиња од домати

Освежете ја пролетната и летната трпеза со овие вкусни лалиња кои се готови за 15 минути! Состојки: чери домати млад кромид фета сирење хопла за готвење Подготовка: 1. Делумно исечете ги доматите на 4...

салата 0

Здрав и вкусен оброк: Салата од спанаќ и калинка

Лесен и хранлив оброк кој едноставно ќе го обожавате! Калинката дава неодолива свежина и го надополнува вкусот на салатата. Состојки: – 300 гр. свеж спанаќ – 1/2 калинка – 50 гр. фета сирење, – 150...

sarma 0

Месото се чува 3, а сармата најмногу 4 дена: Избегнете труење со храна за време на празниците!

Немојте да добиете труење со храна за време на празниците и прочитајте ги советите на екпертите за исхраната со одредени видови јадења. Готвената и печената храна немојте да ја оставате на балкон, бидејќи микроорганизмите...