fbpx

Tagged: свадба

moneymax brzi krediti 2

MoneyMAX Брзи Кредити – За сите изненадувања во животот

Сите ние се трудиме повеќе или помалку да балансираме со парите кои ги заработуваме и оние кои ги трошиме, односно сакаме да ги потрошиме. Секако, оваа наша финансиска “дисциплина” може да избега од контрола...

0

Основни правила за совршена свадбена прослава

Секоја невеста сака да биде сигурна дека нејзиниот посебен ден ќе биде совршен. Ако веќе имате закажано свадба и малку сте загрижени околу подготовките и аранжманите, не грижете се! Во прилог прочитајте ги најважните...

бурми 0

Зошто бурмите се носат токму на домалиот прст?

Само неколку моменти во животот се толку поврзани со традицијата како што се свадбите: од самата венчавка до прославата, од изборот на фустан до носењето на бурмата на соодветниот прст. Иако многу од вас...

0

Третмани за убавина кои треба да ги избегнувате пред свадбата

Го избравте местото за вашата свадбена прослава, ја комплетиравте листата на гости и распоредот на седење и сега е редот на третманите за разубавување. Но, сигурно не сакате да се појавите на сопствената свадба...

0

Бидермаери во кои се отсликува пролетната свежина

Букетот е круната на секоја свадбена прослава и еден од  најфотографираните детали. Затоа изберете го добро и обрнете му повеќе внимание на овој детал. Во прилог погледнете дел од најубавите цветни аранжмани.   Извор: bridalguide...

торта 0

Најскапата свадбена торта сигурно ќе ве воодушеви!

На саемот за венчавки во Дубаи била претставена најскапата свадбена торта од 1 милион долари. Креаторот на тортата е Деби Вингам, која е позната како најскапиот дизајнер на светот бидејќи создава ремек дела кои...

брак 0

Разводите се чести бидејќи се стапува во брак од погрешни причини

Еден од факторите кои придонесуваат стапката на развод да биде толку висока е фактот што луѓето одлучуваат да стапат во брак поради погрешни причини. Секој од нас сака да ја пронајде посебната личност со...