fbpx

Tagged: слабеење

jadenje hrana 0

Пресметајте колку храна му е потребна на вашето тело за да ослабете

Дланката е идеална мера за месо, стисната шака за овошје и ориз. Ако пиете кафе со две лажички шеќер секој ден, за три месеци ќе внесете килограм шеќер во организмот, предупредува професор Гајдош Кљусуриќ....

0

Магичен напиток од сливи кој ги топи вишокот килограми за 7 дена!

Таложењето на маснотии во телото, може да доведе до сериозни здравствени проблеми. Многу луѓе го имаат истиот проблем: вишок килограми во пределот на стомакот и тоа навистина изгледа лошо. За среќа, постои начин да...

salata za slabeenje 0

Совршен летен оброк: Салата за слабеење после која нема да останете гладни!

Ако сакате да изгубите неколку килограми, а притоа да се храните здраво и да не гладувате, испробајте ја оваа одлична летна салата. Летото е идеално годишно време за слабеење. Во овој период, изборот на...

0

Храна која согорува масти и ви помага да слабеете

Многумина од нас можат да набројат мрсна и висококалорична храна, благодарение на која тежината постојано се зголемува и која прави да се чувствуваме лошо. Но дали знаевте дека постои храна која помага во согорување...