fbpx

Tagged: смути

smuti 0

Предности и недостатоци на популарниот напиток: Дали смутито е здраво?

Смутито првобитно било овошен сок со дополнителен мраз, а во осумдесеттите години од минатиот век се додавеле и состојки како што се млеко, јогурт и шеќер. Со текот на времето, на сцена настапи и...