fbpx

Tagged: тело

0

Симптомот на зголемени усни во бременоста: мит или вистина?

На сите ни е познато дека за време на бременоста жените најчесто страдаат од утрински мачнини и отоци на стапалата. Но, дали сте слушнале некоја пријателка да ви каже дека добила ”силиконски усни” за...

0

Магичен напиток од сливи кој ги топи вишокот килограми за 7 дена!

Таложењето на маснотии во телото, може да доведе до сериозни здравствени проблеми. Многу луѓе го имаат истиот проблем: вишок килограми во пределот на стомакот и тоа навистина изгледа лошо. За среќа, постои начин да...

диета 0

13-дневна астронаутска диета: за тело какво што посакувате!

Астронаутската диета помага за забрзување на метаболизмот и за слабеење. Не грижете се, нема потреба да одите во вселената за да ја следите оваа диета! Едноставно следете ги овие упатства и почнете да се...

0

Намалете го стомакот со неколку трикокви

Стомакот е една од најболните точки за повеќето жени. Понекогаш се чини дека без разлика на напорните вежби или диети, никако не можеме да се ослободиме од насобраните маснотии околу стомакот. Во прилог прочитајте...