fbpx

Tagged: технологија

dete so tablet 0

Контактот со луѓе и мајчиниот јазик се неопходни за нормален развој на децата!

Сигурно на секој му се случило, да му даде на своето мало дете мобилен телефон или таблет да се занимава, со цел да биде мирно некое време. И тогаш постепено тоа почнува да преминува...

telefon v race 0

Што да направите ако вашиот телефон често се прегрева?

Немојте да го користите мобилниот телефон премногу често или да го ставите во работен режим додека сте во авион До прегревање може да дојде и поради предолго играње игри или разговарање, а ни високите...

moneymax brzi krediti 1

MoneyMAX Брзи Кредити – За сите изненадувања во животот

Сите ние се трудиме повеќе или помалку да балансираме со парите кои ги заработуваме и оние кои ги трошиме, односно сакаме да ги потрошиме. Секако, оваа наша финансиска “дисциплина” може да избега од контрола...

телефон 0

Шокантна причина зошто не треба да го полните телефонот преку ноќ

Голем број од нас, повеќето ноќи последното нешто што го прават пред спиење, е вклучување на телефонот на полнач. Ако и вие сте дел од оваа група, тогаш треба да знаете дека батеријата на...

телефон 0

Да му дадете на дете мобилен е исто како да сте му дале кокаин!

Да му дадете на вашето дете паметен телефон е исто како “да му дадете грам кокаин”, предупредуваат експертите за зависности. Времето поминато во допишување со пријателите на Facebook и Instagram може да биде исто...

futrola za mobilen 0

Оваа футрола за мобилен со веренички прстен е одлична алатка за да го снимите запросувањето

Оваа футрола за мобилен телефон е совршена за мажите кои сакаат да ја запросат својата партнерка и тоа да го споделат на Инстаграм. Рокшок го крие вашиот веренички прстен и во исто време го...

google maps 0

Надоградбата на Google Maps го олеснува наоѓањето на места

Google Maps наскоро ќе добие нов изглед. Google го прегледа редизајнираниот изглед за Мапите кој го олеснува пронаоѓањето на значајни места околу вас. Новиот дизајн ќе се активира во текот на наредните неколку недели...

0

Работи од минатото кои вашите деца сигурно нема да ги разберат

Постоеше живот и пред интернетот и технологијата. И тоа, многу помирен и поопуштен живот. Да, точно е дека денес животот ни е олеснет на сите со тоа што сѐ ни е достапно со само...