fbpx

Tagged: торта

0

Видео: идеи за декорирање на роденденски торти

За совршен роденден, потребна ви е совршена торта! Сега можете и сами да ја декорирате и да ги изненадите најмилите. Во прилог погледнете го видеото со убави идеи за декорирање на торти. Крај

торта 0

Најскапата свадбена торта сигурно ќе ве воодушеви!

На саемот за венчавки во Дубаи била претставена најскапата свадбена торта од 1 милион долари. Креаторот на тортата е Деби Вингам, која е позната како најскапиот дизајнер на светот бидејќи создава ремек дела кои...