fbpx

Tagged: трикови

0

Светнете ги плочките со ацетон, отстранете ги дамките со тоник – еве како да ја употребите козметиката во домаќинството!

Понекогаш производите за кои мислиме дека се бескорисни, всушност можат да се користат уште долго време: на пример, крем со мирис што не ви се допаѓа или пудра за лице во “погрешна” нијанса. Па,...

аспирин 0

Ако го користите аспиринот само како лек, правите голема грешка!

Аспиринот не е само лек кога ве боли нешто, туку е моќно средство кое ќе ви помогне да решите многу проблеми во домаќинството. Еве за што сѐ може да ви помогне: Ги одржува цвеќињата...

0

Трикови со кои вашите чевли ќе изгледаат како нови

Ако сте забележале несовршености на чевлите, не брзајте да ги поправите професионално. Можеби сè можете да коригирате поедноставно дома. Дали ова звучи премногу добро за да биде вистина? Ние ви нудиме едноставни и економични...

0

Ова е најлесниот начин да протнете конец низ иглата

Сите што барем еднаш пробале да протнат конец низ иглата за шиење, знаат колку е тоа тешко и фрустрирачко. Искусните домаќинки имаат голема пракса и со прстите успеваат да го протнат конецот без мака,...

0

Спасете се од комарците со талог од кафе и ловоров лист

Инсектите имаат силно чувство за мирис, а мирисот на кафе не им се допаѓа. Тој мирис станува уште поинтензивен кога гори. Затоа талогот од кафе и ловоровиот лист се совршено решение за досадните комарци,...

0

Компирот чисти дамки и помага за изгореници – ќе се изненадите за што сѐ можете да го употребите

Сите знаеме дека компирот може да се зготви на многу различни вкусни начини, но тоа не е сè! Овој зеленчук може да се користи за чистење на сребрени предмети, осветлување на пазувите, па дури...

0

Трик за брзо справување со вртоглавица

Секој човек барем еднаш во животот ја почувствувал непријатата состојба на вртоглавицата. Станува збор за пореметување на ориентацијата во просторот. Вртоглавицата проследена со други симптоми може да укажува на некоја болест, но исто така...