fbpx

Tagged: убавина

lice vo ogledalo 0

Научниците тврдат дека пронашле лек за акни!

Новите истражувања спроведени на Универзитетот во Калифорнија покажале дека на акните може да им се стави крај. Со експериментите спроведени на лабораториски глувци се утврдило дека со помош на специфични антитела можно е да...

0

Ова се најчудните јапонски трендови!

Јапонија е несомнено величествено убава земја, има неверојатна античка култура, љубезни луѓе и одлични знаменитости. Сепак, за нас кои не сме азијци, има работи кои ни се крајно чудни. Постојат трендови што навистина не...

shishanje 0

Колку често треба да се шишате?

Сакате да имате долга коса, па веќе со месеци избегнувате да одите во фризерски салон? На тој начин на косата и нанесувате повеќе штета отколку корист. Косата најбрзо расте кога е здрава, а тоа...

zena 0

Зошто жените стареат побрзо?

Многу жени истакнуваат дека остареле поради родителските грижи. Науката докажува дека тоа навистина е точно. Најновото истражување открило дека жените стареат побрзо – нивното стареење се забрзува за две години после секое породување. Тоа...

пазуви 0

Оваа грешка сите ја прават кога ги бричат пазувите

Ќе се согласите дека ова сценарио го повторувате постојано: влегувате во тушот, нанесувате гел за туширање и посегнувате по вашиот брич. Добро, сега размислете како обично ги бричите пазувите? – Повеќето од нас имаат тенденција...

0

Неколку тајни за да изгледате помлади отколку што сте

На одредена возраст секој сака да изгледа помладо. Сепак, не сите луѓе ја поддржуваат пластичната хирургија или можат да си дозволат некој зафат. Се разбира, за да изгледате помлади од вашите години, не треба...

нокти 0

Исушете го лакот за нокти за миг!

Секоја девојка и жена го доживеала ова сценарио: нанесувате лак за нокти, дувате, чекате да се исуши, го земате телефонот и ах го направивте тоа прерано – сега треба повторно од почеток! И додека...