fbpx

Tagged: убавина

коса 0

Зошто косата белее и како да го забавите тој процес

По серија направени експерименти, британските дерматолози утврдија дека до 50-годишна возраст, 50% од светската популација има најмалку 50% бела коса. Белеењето на косата е природен процес и може да започне околу 40-тата година, но...

0

Како се прават сенките за очи?

Дали некогаш сте се запрашале како се прават сенките за очи кои им се омилен производ на многу девојки и жени? Откако ќе го погледнете видеото во продолжение, никогаш веќе нема да гледате на...

0

Третмани за убавина кои треба да ги избегнувате пред свадбата

Го избравте местото за вашата свадбена прослава, ја комплетиравте листата на гости и распоредот на седење и сега е редот на третманите за разубавување. Но, сигурно не сакате да се појавите на сопствената свадба...

брчки 0

Намалете ги брчките со природни маски од состојки кои ги имате во домот

Од ден на ден, луѓето од целиот свет се во потрага по најефикасните начини да ја задржат својата кожа млада и убава. Постојат илјадници третмани и производи за тонирана и мазна кожата, но сепак...

0

Трик за прекривање на сувите делови на кожата од лицето

Проблематичната и премногу сува кожа е тешка за третирање, но исто така и за прекривање со шминка бидејќи тогаш уште повеќе се нагласуваат сувите делови. Едноставниот трик е да нанесете малку хидратантно масло за...

0

Не верувајте во овие митови за боењето на косата

Без разлика дали само сакате да ги прикриете седите влакна или да имате друга боја на коса, постојат неколку митови кои сигурно сте ги слушнале за боењето на косата. Обоената коса е без волумен...

јаболков оцет 0

Јаболковиот оцет како замена за многу производи за убавина

Во случај да не сте слушнале, јаболковиот оцет е новото кокосово масло. Кога станува збор за третманите за убавина, сè што ви е потребно се само неколку капки од оваа магична течност. Еве за...

bojadisuvanje kosa 0

Не сте задоволни со бојата на вашата коса: Оваа маска потполно ја отстранува бојата, а не му штети на влакното!

Се одлучивте да ја бојадисате косата дома, но нијансата која ја добивте по бојадисувањето е премногу темна или пак премногу жолта? Не грижете се, постои домашен рецепт кој ја “отстранува” бојата за коса и...