fbpx

Tagged: уметност

0

Храната и готвењето издигнати на едно поинакво ниво

Ние сме сигурни дека вашите баби и мајки готват одлично! Но, само за момент погледнете ги овие ремек-дела кои сигурно ќе ве остават без зборови! Овие десерти се толку креативни и убави што навистина...

0

Како всушност изгледаат ”совршените” фотографии од Instagram

Сите ние сме гледале безброј совршени фотографии на Instagram: кинематографски портрети на бремени жени во маѓепсани шуми, среќни двојки кои летаат на плажа и девојки како модели во напуштени згради. Но дали некогаш сте...

Trump 0

Илустрации од големите светски лидери како хипстери

Амит Шимони, илустратор кој живее и работи во Тел Авив, е уметникот зад серијата HIPSTORY –  тековен проект во кој се ‘’хипстеризирани’’ повеќе од 35 светски лидери. Секоја илустрирана личност добила своја единствена интерпретација...

0

Уметник создава неверојатни дела на музички инструменти

Леонардо Фриго е уметник кој живее во Лондон. Тој илустрира биографии и приказни на музички инструменти како виолини и виолончела. Целта на неговата уметност е графички да претстави приказна, настан или биографија и со...

ruska tinejderka 0

Руска тинејџерка се трансформира во познати актери

18-годишната русинка Илона Бугаева, се трансформира во нејзините омилени икони од поп-културата. Нејзините слики ќе ве остават да се запрашате дали е навистина таа или ликот во кој е трансформирана. Од храбрата Hermione Granger,...

пешачки премин 0

Дали ова може да ги заштити пешаците од несовесните возачи?

Во мал рибарски град во Исланд, безбедноста на патиштата доби нова димензија или подобро кажано 3D димензија. Насликан е нов пешачки премин што изгледа како 3D со помош на умешно детализирана оптичка илузија. Не...

3d umetnost od latte 0

Тинејџерка создава неверојатни 3D уметнички дела од кафе Latte

17-годишната тинејџерка Дафне Тан од Сингапур стана славна личност на социјалните медиуми и тоа не поради туторијали за шминка или откачени трикови, туку поради нејзините неверојатни 3D уметнички креации од кафе Latte. “Она што...