fbpx

Tagged: филм

0

Забава за целото семејство: филмови со убава порака за децата

Кој вели дека од телевизијата не може да се научи? Ние ви даваме 5 филмови од кои вашите деца можат да научат важна животна лекција. Па, уживајте со целото семејство! Babe, 1995 Филм за...

osumminata na ocean 0

Објавен првиот трејлер за Ocean’s 8: Sandra Bulock и Rihanna во главните улоги

Warner Bros. само што го објави првиот трејлер за долго очекуваниот филм “Ocean’s 8 (Осуммината на Ocean) кој е воден од тим на женски ограбувачи со висок удел. Sandra Bullock, во улога на Debbie...

0

Какви би биле филмовите без специјалните ефекти?

Развојот на филмските технологии станува понапреден, па гледаме сè поголем број на фантастични и вчудоневидувачки сцени на големите екрани. Во прилог можете да го споредите процесот на снимање со конечниот резултат што го гледаме...

justice league 0

Премиерата на Justice League закажана на 17-ти ноември

Неколку месеци по настаните во филмот “Batman V Superman”, вербата на Брус Вејн во човештвото се враќа поради несебичниот чин на Супермен. Така заедно со Дијана Принц, тој одлучува да состави тим од суперхерои,...

ruska tinejderka 0

Руска тинејџерка се трансформира во познати актери

18-годишната русинка Илона Бугаева, се трансформира во нејзините омилени икони од поп-културата. Нејзините слики ќе ве остават да се запрашате дали е навистина таа или ликот во кој е трансформирана. Од храбрата Hermione Granger,...

0

“Кингсмен: Златниот круг” на врвот од американскиот бокс офис

“Кингсмен: Златниот круг” премиерно беше прикажан на 64 пазари. Иако се соочи со разни критики, новиот “Кингсмен” имаше одличен викенд на глобалниот бокс офис со повеќе од 100 милиони долари вкупна заработка. Акционата комедија...

peter rabbit 0

James Corden и уште многу други “тотално откачуваат” во трејлерот Peter Rabbit

Sony ја презентираше својата верзија на Зајакот Питер (Peter Rabbit) – акционен хибрид кој ја раскажува класичната приказна за немирното зајаче и човекот кој не може да ги поднесе неговите палавштини. Првиот трејлер е...