fbpx

Tagged: фотографии

0

Фотографии кои сигурно ќе ве вратат во детството и младоста

Луѓето се забавуваа и пред интернетот и целата технологија со која денес сме опкружени. Мали нешта беа доволни за сите да бидат среќни и задоволни. Денес, тешко дека ќе израдувате некое дете ако му...

0

Хаосот и убавината на мајчинството низ искрени фотографии

Мајчинство е кога со вашата блуза го бришете растеченото носе или извалканото лице од вашето дете. Секој ќе се согласи дека растењето деца не е воопшто лесна работа. Овие често нераскажани приказни им помагаат...

0

Како всушност изгледаат ”совршените” фотографии од Instagram

Сите ние сме гледале безброј совршени фотографии на Instagram: кинематографски портрети на бремени жени во маѓепсани шуми, среќни двојки кои летаат на плажа и девојки како модели во напуштени згради. Но дали некогаш сте...

0

Направете неодоливи фотографии од вашите деца

Иако се многу слатки, децата се нетрпеливи и премногу тешки за фотографирање. (“Јана, остави ја пелената од брат ти и насмевни се!”). Повелете, неколку лесни трикови за поубави фотографии. Дајте им нешто да се...