fbpx

Tagged: хигиена

plakar so obleka 0

5 совети како домот секогаш да ви биде суреден: Трикови за чистење од најпознатиот гуру!

Колку работи во вашиот дом сте ги сочувале, бидејќи длабоко верувате дека еден ден ќе ви затребаат? ”Суредување со Мари Кондо” е нова емисија во која главна улога има токму Мари Кондо, најпознатиот гуру...

zdravo devojce 0

Што го загрозува детскиот имунитет и како да го зајакнете

Низ игра, дружење со пријателите во градинка или на училиште, децата секојдневно се изложени на голем број вируси и бактерии. Освен тоа, имунитетот на децата може да биде загрозен и од претерано внесување шеќери,...

mienje zelenchuk 0

Не го мијте зеленчукот однапред!

Одолејте на искушението да го измиете зеленчукот штом се вратите од пазар или од супермаркет. Можеби миењето на зеленчукот однапред ви се чини како добра идеја, да заштедите време во текот на неделата додека...

забен конец 0

Колку често треба да ги чистите забите со забен конец?

Една од главните дилеми кога е во прашање оралното здравје: Колку често треба да ги чистите забите со конец? Некои го прават тоа трипати на ден, некои кога ќе се сетат, а други само...

shishanje 0

Колку често треба да се шишате?

Сакате да имате долга коса, па веќе со месеци избегнувате да одите во фризерски салон? На тој начин на косата и нанесувате повеќе штета отколку корист. Косата најбрзо расте кога е здрава, а тоа...

mashina za alista 0

Зошто облеката избледува и се кине при перење во машина

Веројатно не сте ни први ни последни од оние на кои црвените чорапи им се подметнале во белата облека, поради што вашиот драг партнер со месеци носел розови кошули на работа. Исто така, не...

0

Исчистете ги различните дамки од тепихот брзо и едноставно!

Сигурно секогаш кога ќе забележите дамка на тепихот, веднаш клекнувате и почнувате да ја триете. Но, тоа е најлошото што можете да го направите за вашиот тепих – постојат многу поедноставни и поефикасни начини...

заби 0

Храна која природно ќе ви ги избели забите

Ако сликата вреди илјада зборови, тогаш насмевката мора да вреди милион. Насмевката нè прави да изгледаме посреќни, поатрактивни, опуштени и искрени. И ако ова е доволна причина оние кои имаат беспрекорни заби да почнат...