fbpx

Tagged: хроно

palacinki so sunka 0

Палачинки со шунка

Овие палачинки со шунка се совршен избор за хранлив појадок. Рецептот е лесен за подготовка и може да се подготви за помалку од 30 минути. Состојки: 2 шолји млеко (може и млеко од соја)...

bread 0

Едноставен рецепт за ‘ржан леб

Состојки: 250 гр ‘ржано брашно 250 гр јачменово брашно 200 мл минерална вода 1 лажичка сол 1 лажичка прашок за печиво 3 лажици лупени семки од сончоглед 3 лажици сусам 1 лажица ленено семе...