fbpx

Tagged: цигари

pushach 0

Пушачи, задолжително прочитајте: Еве што ќе се случи по 20 минути откако ќе ја згаснете цигарата!

За оние на кои откажувањето од цигарите им изгледа како невозможна мисија, нека овој текст им биде “ветар в грб” сепак да превземат нешто за своето здравје. Пушачите се свесни колку е тешко да...

е-цигари 0

И чадот од електронските цигари содржи токсични метали!

Лоша вест за сите пушачи! Електронските цигарите не се здрава алтернатива на цигарите како што се мислеше. Една нова студија покажа дека вдишувањето на чадот од е-цигарите ги изложува корисниците на штетни токсини и...

covek koj pushi 0

И страствените пушачи можат да ги обноват белите дробови

Постои начин како и страствените пушачи можат да ги обноват белите дробови…Исхрана богата со домати и овошје носи низа здравствени придобивки, од намалување на ризикот за рак на кожата до зајакнување на имунолошкиот систем....