fbpx

Tagged: чизкејк

чизкејк 0

Јапонски чизкејк од 3 состојки

Запознајте го десертот за кој сите зборуваат и пишуваат: јапонски чизкејк. За разлика од сѐ што претходно сте вкусиле, овој десерт е воздушест и мек, но сепак има богат и кремаст вкус. И дали...