fbpx

Tagged: чистење

plakar so obleka 0

5 совети како домот секогаш да ви биде суреден: Трикови за чистење од најпознатиот гуру!

Колку работи во вашиот дом сте ги сочувале, бидејќи длабоко верувате дека еден ден ќе ви затребаат? ”Суредување со Мари Кондо” е нова емисија во која главна улога има токму Мари Кондо, најпознатиот гуру...

0

Светнете ги плочките со ацетон, отстранете ги дамките со тоник – еве како да ја употребите козметиката во домаќинството!

Понекогаш производите за кои мислиме дека се бескорисни, всушност можат да се користат уште долго време: на пример, крем со мирис што не ви се допаѓа или пудра за лице во “погрешна” нијанса. Па,...

0

На нив пишува дека ја негуваат кожата, но всушност се опасни и штетат!

Производите за рачно миење садови содржат сурфактанти, активни површински супстанции кои ја подобруваат површината за чистење. Благодарение на нив, дамките и мрснотиите омекнуваат и побрзо се отстрануваат од површината на стаклото и приборот за...

0

Исчистете ги различните дамки од тепихот брзо и едноставно!

Сигурно секогаш кога ќе забележите дамка на тепихот, веднаш клекнувате и почнувате да ја триете. Но, тоа е најлошото што можете да го направите за вашиот тепих – постојат многу поедноставни и поефикасни начини...

0

Имајте блескаво чиста облеката со свеж мирис

Перењето на валканата облека е веројатно една од најздодевните домашни работи, но навистина не постои начин да ја заобиколите. Иако денес постојано се измислуваат нови домашни апарати со различни функции за олеснување на овој...

0

Дали знаевте дека овие предмети имаат рок на траење?

Сите ние секогаш го проверуваме рокот на млекото и точно знаеме колку долго можеме да ги употребуваме производите за убавина. За жал, многу од нас не обрнуваат внимание на некои предмети од домот кои...