fbpx

Tagged: чоколада

mafini za sechij vkus 0

Мафини за сечиј вкус

Доколку припаѓате на бројната армија од љубители на мафини, еве неколку рецепти кои морате да ги пробате: со боровнинки, кремаста фантазија и чоко бомбици. МАФИНИ СО БОРОВИНКИ Состојки: 250 гр брашно 200 гр боровинки...

Ruby Chocolate 0

И готвењето може да биде архитектонско дело

Десертите не само што можат да бидат вкусни, туку и естетски префинети. Тоа уште еднаш го докажа и Динара Каско, готвач-пекар кој направи алгоритамски моделирана торта со цел да го претстави новиот вид на...