fbpx

Tagged: шминка

0

Како се прават сенките за очи?

Дали некогаш сте се запрашале како се прават сенките за очи кои им се омилен производ на многу девојки и жени? Откако ќе го погледнете видеото во продолжение, никогаш веќе нема да гледате на...

0

Трик за прекривање на сувите делови на кожата од лицето

Проблематичната и премногу сува кожа е тешка за третирање, но исто така и за прекривање со шминка бидејќи тогаш уште повеќе се нагласуваат сувите делови. Едноставниот трик е да нанесете малку хидратантно масло за...

шминка 0

Отстранете ги лесно дамките од шминка од облеката

Дамките од шминка се најчести дамки со кои тешко се справуваме и многу тешко можеме целосно да ги отстраниме… или барем така мислевме до сега. Всушност постои супер лесен трик за отстранување на шминка...