fbpx

Tagged: јајца

храна 0

Оваа храна ако е погрешно зготвена може да биде опасна

Кога готвиме, сите сакаме да го подобриме вкусот на јадењето, но треба подеднакво да се потрудиме и да ги задржиме хранливите вредности на состојките коишто ги подготвуваме. Една мала грешка може да воведе токсини...

veligdenski jajca 0

3 идеи како да ги декорирате велигденските јајца на потполно нов начин

Ако оваа година сакате малку да се забавувате со бојадисување и декорирање јајца за Велигден, да им дадете на вашите деца дополнителен предизвик или едноставно сакате да направите нешто поразлично, проверете ги овие 3...

кајгана 0

Рецепти за кајгана со тајна состојка на која не сте се сетиле

Јајцата подготвени на ваков начин или ги сакате или не ги сакате, се зависи од начинот на подготовка. Ако не го знаете најдобриот начин да ги измешате јајцата, ризикувате да послужите чинија со сува,...

јајца 0

Која е разликата помеѓу белите и кафеавите јајца?

Јајцата не се само главно јадење, туку исто така и важна состојка за соединување на останатите при подготовка на многу различни рецепти. Секако, луѓето сакаат да ги јадат најздравите јајца, особено затоа што ги...

0

Подгответе омлет како од ресторан

Се прашувате како да направите совршен омлет? Има повеќе од еден начин за правење омлети. Многу различни состојки може да се користат за надополнување на вкусот, а можностите се бесконечни. Можете да искористите една...